אירנה מספרת על קשיי היום יום כאם חד הורית

אירנה, אם חד הורית לפעוטה בת שנתיים ותושבת המרכז, הגיעה לנקודת חלוקת מזון ותרומות של עמותת פתחון לב, בראשותו של ניסים ציוני מנכ"ל הארגון. היא מרוויחה 2000 ש"ח בחודש מעבודות ניקיון ומקבלת עוד 3200 שקלים מביטוח לאומי ומשרד השיכון, מהכספים האלה היא ובתה הפעוטה מתקיימות.

"אני יכולה לעבוד רק במשרה חלקית כי אין מי שיעזור וגן ילדים עולה הרבה כסף. אני תמיד מחפשת את החיובי ומקווה שאצליח. עכשיו אני צריכה עזרה כי אין לי מספיק כסף למטרנה ולעוד דברים כמו מיטה", כך מספרת אירנה על קשיי היום יום בתור אם חד הורית. מנכ"ל "פתחון לב", ניסים ציוני, מציין כי חלה עלייה בשנים האחרונות, במספר המשפחות העובדות שמגיעות לנקודות החלוקה לבקשת עזרה. הוא מדגיש כי עלייה נרשמה גם במספר הפניות מצד אמהות חד הוריות, שהקצבאות לא מספיקות להן.

"ברגע שהן יוצאות לעבודה המדינה עושה דבר מטופש ומפחיתה להן את הקצבה", מסביר ניסים ציוני את הגורם העיקרי לשיעור העוני הגבוה בקרב אמהות חד הוריות. ארגונים חברתיים רבים דורשים מהממשלה ליישם תכנית למלחמה בעוני, שכבר קיימת ותוכננה בעבר. "מצב כמו זה המתואר בכתבה חייב להיות מטופל על ידי הממשלה החדשה".

 לקריאת כתבה המקור באתר YNET, לחצו על התמונה:

2

 
פורסם בקטגוריה היערכות לחגים, מהתקשורת, מיגור העוני בישראל, משפחות נזקקות, ניסים ציוני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *