הכירו את ניסים ציוני

ניסים ציוני הוא מייסד ארגון פתחון לב. כיום הוא משמש מנכ"ל הארגון.

ציוני שנולד, גדל והתחנך בשכונת יד אליהו בתל אביב, למד בבית ספר עממי במשך שמונה שנים. לאחר מכן עבר ללמוד בתיכון ערב כשנתיים. כבר בגיל 13 נאלץ ניסים ציוני לצאת לעבודה, וזאת בניגוד למרבית חבריו. בתקופת הנעורים הוא התנדב במד"א והיה חניך בתנועת הצופים.

ניסים ציוני (חברת ברימאג)

ניסים ציוני (תמונה: חברת ברימאג)

אהבתו של ניסים ציוני למוסיקה באה לידי ביטוי בנגינה על גיטרה במסגרת להקה, אך זו הופסקה לטובת שירותו בחטיבת גולני כחייל צה"ל. לאחר שחרורו, הוא חזר לעסוק במוסיקה – וניהל עסק למוסיקה באירועים, עד שנת 1998. ניסים ציוני שידר בתחנות רדיו פיראטיות במקביל לעבודתו. הוא עבר לרדיו לב המדינה 91FM ב-1996, שם שידר תחת גדעון לב ארי ז"ל.

תחילת הפעילות למען נזקקים

ניסים ציוני ביקש מלב ארי לבצע פעילות לטובת הקהילה תוך כדי שידוריו. לאחר שקיבל אישור לכך, הוא נתן במה למעשים טובים ולדמויות שעומדות מאחוריהם. השידורים עסקו בעיקר במתן סיוע לאוכלוסייה המבוגרת. המפנה החל כאשר ניסים ציוני פגש אישה ולה שני ילדים, שהתחננה לעזרה, מכיוון שהיא ושני ילדיה לא אכלו כיומיים. המקרה הקשה הוזכר על ידי ציוני בתכנית הרדיו שלו, מה שגרם לזרימת תרומות לנזקקים ולניהול של פעילות התנדבות מצידו. אז, היה החזון לחלק כ-100 סלי מזון בכל חודש למשפחות נזקקות.

בהמשך ייסד ניסים ציוני את ארגון פתחון לב, זנח את עיסוקיו האחרים והתמקד בפעילות הארגון. כיום, במסגרת הפעילות, מסופקים כ-4,000 סלי מזון לנזקקים מדי חודש. כמו כן, ישנה פעילות ייעודית לקראת החגים. הפעילות כוללת בין היתר ארגון, תרומות וגיוס מתנדבים, תוך מציאות שבה רמת הביקושים גדלה ומספר העניים הולך ועולה.

פעילויות נוספות של הארגון

  • סמל פתחון לב

    סמל פתחון לב

    המפעל החינוכי "לגעת באופק" – נוסד ב-2002. בשלב ראשון נערכה תכנית העצמה לאמהות חד הוריות בניהולו של ניסים ציוני, ואחריה נפתחה פעילות דומה לבני נוער. "לגעת באופק" נמשך כבר זמן רב ובמפעל משתתפים משרד החינוך ורשת אורט. בין הכלים שניתנים לבני הנוער: פיתוח מנהיגות והעצמה אישית, ימי גיבוש, סיוע לבגרויות בתיכון, הכנה לגיוס לצה"א וליווי בזמן השירות. המפעל מלווה את בני הנוער גם בתקופת האזרחות.

  • הנעת הממסד לטובת תכנית למיגור העוני – במסגרת הרצון להניע את הממשלה, מקיים ניסים ציוני פגישות עם שרים, מנהיגי מפלגות וחברי כנסת. לדעת ציוני, יש למצוא פתרון מקיף ומאורגן לבעיית העוני.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *