מזון וחשמל או תרופות? הדילמה של האוכלוסיות החלשות

בתקופה האחרונה, נמצאת סוגיית ניתוק החשמל מצרכנים בעלי חוב, בדיון ציבורי נרחב. ההיבטים המורכבים בסוגיה, מתייחסים לבעלי חוב עם מצב בריאותי לא פשוט, שמחייב חיבור כלשהו לחשמל. ניסים ציוני, מנכ"ל ארגון הסיוע פתחון לב, מגדיר את הבחירה המאולצת בין מוצרי מזון ותשלומי חשמל ומים לבין רכישת תרופות, כ"לא נתפסת" ו"לא מציאותית".

מזון וחשמל או תרופות? בחירה לא הגיונית. ניסים ציוני

מזון וחשמל או תרופות? "בחירה לא הגיונית".

אנשים המשתייכים לאוכלוסיות החלשות, מתקשים לרכוש תרופות, פעמים רבות מדובר במוצרים שמייצבים את בריאותם ואף מחזיקים אותם בחיים.

מנגד, תשלומים חודשיים כמו חשמל ומים ומוצרי מזון הם בגדר חובה עבור כל אדם. אם כך, לא משנה על מה יחליטו הנזקקים לשלם, הם ייפגעו בכל מקרה, מפני שמדובר בבחירה לא הגיונית.

 "ניתוק בעלי חוב מחשמל יגביר תחלואה ותמותה"

"כל עוד לנזקקים לא יהיה מספיק כסף לעמוד בכל התשלומים שצוינו, הבריאות שלהם תפגע ומצבם הרפואי יתדרדר עד לכדי הזנחה חמורה", מדגיש ניסים ציוני את חוסר ההיגיון מאחורי בחירה בין מוצרים בסיסיים כמו מזון ותרופות.

תשלומי הבית השונים משפיעים גם הם על הבריאות ולא רק על אורח החיים הבסיסי. לתשלומי החשמל לדוגמא, השפעה ישירה על תפעול מכשירים רפואיים ועל קירור קבוע של תרופות. בנוסף, החזקה של מוצרי מזון רבים מחייבת שמירה בקירור, על בסיס קבוע, ללא הפסקות חשמל.

מוצרי בסיס - מזון ותרופות

מוצרי בסיס – מזון ותרופות

 

ארגון פתחון לב וניסים ציוני העומד בראשו, עומדים מאחורי יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, שמאמין כי יש לקדם שינוי חקיקה, בכדי לאסור על ניתוק זרם חשמל, גם מביתם של בעלי חוב.

לקריאת המכתב שנשלח ע"י היושב ראש לשר התשתיות, האנרגיה והמים לחצו כאן.

 
פורסם בקטגוריה מיגור העוני בישראל, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *