המתנדב המצטיין דני לרר: "הערך החשוב בחיי – עזרה לזולת"

דני לרר הוא ללא ספק המתנדב המוכר ביותר של ארגון "פתחון לב", שנוסד על ידי ניסים ציוני. במשך כ-15 שנה הוא משמש במגוון תפקידים בארגון, עושה זאת בשמחה גדולה, וגם כיום, בגיל מבוגר מ-80, כשהוא נעזר בכיסא גלגלים, הוא לא מפסיק לחייך ולתרום מעצמו למען הזולת. פעילות ההתנדבות הענפה שלו הביאה את עיריית ראשון לציון להעניק לו את "אות ראש העיר למתנדבים מצטיינים", בטקס מרגש.

ניסים ציוני - דני לרר מקבל את האות

ניסים ציוני – דני לרר מקבל את האות

בטקס השתתפו בכירים בעירייה ואנשי פתחון לב, ובהם מנכ"ל הארגון, ניסים ציוני. "1,000 איש קמו ומחאו כפיים, הרגשתי מסוחרר ברגע הזה. היה מרגש מאוד", הודה לרר. קשה שלא להתפעל מהאופטימיות האינסופית של לרר, שמספר בלהט על הפעילות שלו בארגון ועל הצורך להמשיך ולתרום. "לקחתי על עצמי בחיים משימה אחת והיא לעזור לזולת. אני רואה איך אנשים חיים וכל דבר שאפשר לעשות למענם הוא מצווה. קרו מקרים שתרמתי גם מכיסי".

איך החל הקשר של דני לרר עם פתחון לב?

כאשר נשאל דני כיצד החל הקשר עם פתחון לב, הוא סיפר: "הייתי יצרן של אריזות למאפיות, למשחטות ועוד. הסתובבתי במשקים בקיבוצים, ועל הדרך הביאו לי אריזות של ירקות. את האריזות העברתי לפתחון לב. לאט לאט זה התפתח לפעילות רחבה הרבה יותר. זה לא קל, אבל אני משתדל לקחת את הכל בקלות. מהניסיון למדתי שכשמגייסים תרומות, לא צריך להתבייש, פשוט צריך לבקש ואנשים נרתמים".

האופי המיוחד וחסר הפשרות של לרר, שלא מתבייש, אלא מבקש, הוביל את חבריו לכנות אותו "מבקש נדבות", ככה זה כשהמטרה המרכזית היא לגייס כספים, תרומות ומזון איכותי עבור נזקקים. "אני מתמודד עם אתגרים לא מועטים במהלך הפעילות, כמו אנשים שמתחלפים, עסקים שאנחנו עבדנו מולם ונסגרו, ועוד, אבל אני תמיד אופטימי".

"יש יותר מדי מחסור במדינה, זה בור בלי תחתית"

ניסים ציוני

ניסים ציוני – מדליה שקיבל דני לרר מחבריו בפתחון לב

בשלב הזה החל דני לספר על מקרים רבים שבהם הצליח לסייע למשפחות נזקקות במהלך 15 השנים שבהן הוא חלק מפתחון לב בניהולו של ניסים ציוני: "פנתה אליי אישה מירושלים וסיפרה לי שאין לה מה לאכול. לקחתי את הנהג ונסענו אליה. גילינו שהיא חיה בתנאים עלובים, אז הלכנו לחנות מוצרי חשמל והבאנו למשפחה תנור. זה המשיך בדאגה לכיסאות לבית. השיא היה כשגילינו שהיא נמצאת בחובות של למעלה מ-5,000 ש"ח עבור חשבונות. התקשרתי לחבר טוב שנחשב אמיד. הוא העביר את הסכומים הנדרשים ושילם עבורה את החובות. תתארו שהיא הייתה צריכה לשלם את החובות האלו, וזה עוד בלי שכר הדירה. איך אפשר להסתדר ככה".

מקרה נוסף ומרגש במיוחד עליו סיפר דני הוא מקרה שבו הכיר אישה עיוורת וקשת יום, שבנה שאף להתקבל לבית ספר ידוע. בעזרת מאמציו של דני, הוא הצליח להתקבל אל בית הספר. לאחר כמה שנים הוא ביקר אותה והיא הכינה לו הפתעה: "היא קראה לבנה, ופתאום ראיתי שהוא גדל להיות חייל מוצלח בחיל האוויר. בכיתי מרוב התרגשות".

עד היום נמצא דני בקשר עם משווקים של מזון, פירות וירקות. כך למשל, התעקש לקבל משלוח גדול של תפוחים מעין זיוון שבגולן, והצליח באחת מהפעמים להמתיק את החבילות המחולקות על ידי פתחון לב בתותי שדה שקיבל. בנוסף לכל, גייס דני מתנדבים רבים לארגון במהלך שנותיו, וקורא לכל מי שרק יכול ליטול חלק בפעילות. "אנחנו תמיד זקוקים למתנדבים. בואו להתנדב!".

צפו בסרטון המרגש המתאר את פועלו של דני לרר:

 
פורסם בקטגוריה סיפורי מתנדבים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *