השפעות אי ביטחון תזונתי על תלמידים בבתי הספר

אי ביטחון תזונתי הנו מצב המתלווה לעוני, בו כמות האוכל, איכותו וסדירותו אינן מסופקות כראוי על ידי משק הבית, שנאלץ להסתפק במזון שידו משגת לרכוש. מצב זה קיים במדינת ישראל בקרב כ-26% מהמשפחות עם ילדים. חשוב לדעת כי מדובר בתופעה חמורה במיוחד בקרב ילדים, המשפיעה על בריאותם ולמעשה על כל תחומי חייהם, לרבות תפקודם בבית הספר.

z3נכתב על ידי צוות פתחון לב, בניהולו של ניסים ציוני

השפעות אי ביטחון תזונתי בבית הספר

ילדים הסובלים מחוסר ביטחון תזונתי נשלחים לבית הספר עם מזון לא בריא, בכמות קטנה, ולעתים קרובות אף ללא ארוחה. ילדים אלו חווים פגיעה כללית ברמת התפקוד מבחינת יכולת הריכוז והקשב, סובלים מבריאות לקויה המובילה להיעדרויות ממושכות, וכן מקושי בתפקוד החברתי והפסיכולוגי, מירידה בביטחון העצמי, מרגשות בושה, מדיכאון, מחרדה ומעלייה ברמת האלימות. תופעות אלה ונוספות גורמות להימצאות הילד בסיכון ומתבטאות בירידה בהישגיו כתלמיד, בהיעדר יכולת להשתלב במסגרת עד כדי נשירה, ולהידרדרות לסביבה שלילית ועבריינית.

מנכ"ל פתחון לב, ניסים ציוני, מפעיל את תכנית "לגעת באופק" הנועדה לממש את הפוטנציאל של תלמידים חסרי אמצעים. המפעל החינוכי נועד לתת מענה, ולו קטן ביותר, לפוטנציאל ההידרדרות של נוער בסיכון בישראל.

השפעה על מנת המשכל

lagaatמחקרים רפואיים מעידים כי אי ביטחון תזונתי קבוע בקרב ילדים משפיע באופן ישיר על מנת המשכל. מדובר במזונות שאינם מספקים או מכילים את כל הרכיבים הנדרשים לילד, כמו ברזל או יוד, ועבור ילדים בעלי אינטליגנציה גבולית מדובר בהשפעה משמעותית ביותר העלולה לעשות את ההבדל בין הגעה לבית ספר רגיל או שילוב בחינוך מיוחד. מלבד זאת, ירידה במנת המשכל מפחיתה את סיכוייו של הילד לרכוש השכלה מתאימה, וכך מונעת ממנו את האפשרות לצאת ממעגל העוני.

הבעיה בתכנית ההזנה בבתי הספר

בבתי הספר ברחבי הארץ פועלת אמנם תוכנית הזנה, המספקת ארוחות חמות גם לילדים שסובלים מאי ביטחון תזונתי. ואולם, תוכניות אלו אינן כוללות את כל הילדים הנזקקים, ומתוך כ- 850 אלף ילדים שחיים מתחת לקו העוני רק 100 אלף זוכים לארוחה חמה. כך לדוגמא, התוכניות אינן כוללות ילדים בחטיבת ביניים ובבתי ספר תיכון, ותקפות רק עבור בתי ספר שחל בהם יום לימודים ארוך. בנוסף לכך, ההזנה מוצעת רק בשעות הצהריים ואינה כוללת ארוחות בוקר. יש להוסיף כי הדרישה להשתתפות הורים במימון הארוחות, גורמת לכך שלעתים קרובות דווקא הילדים שיותר נזקקים לסיוע זה אינם מקבלים אותו, עקב אי יכולתם של ההורים לשלם עבורו.

ניסים ציוני הוא מנכ"ל פתחון לב, ארגון המפעיל את המפעל החינוכי "לגעת באופק". התלמידים שבמפעל החינוכי זוכים לליווי לאורך התיכון ועד להשתלבותם באזרחות לאחר השירות הצבאי.

 
פורסם בקטגוריה נתוני העוני, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *