ניסים ציוני ל"וואלה": יותר אנשים עובדים מתחת לקו העוני

מייסד ומנכ"ל ארגון פתחון לב, ניסים ציוני, התראיין ל"וואלה" על רקע תקופת חגי תשרי. ציוני דיבר על מספר הנזקקים שרק הולך ועולה מדי שנה ועל הצורך בתכנית לאומית למיגור העוני שאת חשיבותה מנסה הארגון להדגיש בכל דרך.

מאת ניסים ציוני, תרומה לחברה

בראיון הבהיר ציוני כי על הממשלה לקחת אחריות על מצב העניים בארץ ותמגר אותו. כמו כן, הוא הסביר שהארגון מגבש תכנית ומבצע מהלכים קיצוניים כדי שתכנית שכזו תאומץ על ידי הממשלה ותצא לפועל. ציוני סיפר כי כשהקים את ארגון פתחון לב בשנת 1998, מתחת לקו העוני היו אז 800 אלף איש. 15 שנה לאחר מכן, כמיליון איש הצטרפו לסטטיסטיקה הזו, ומדובר באנשים שעובדים למחייתם. אנשים לעתים מעדיפים למות ולא לחיות חיי דלות ורעב. כאשר אותם אנשים מביטים לעבר העתיד, הם לא רואים תקווה, טען ציוני.

hagניסים ציוני אמר כי אחת המטרות של פתחון לב היא לקיחת אחריות כנה של ממשלת ישראל בנושאי העוני, וכי לא מדובר רק בנושא הביטחון התזונתי. לטענתו מדובר בחינוך, בבריאות, בדיור ובתעסוקה. הרצון של ציוני הוא לפעול בכמה מישורים במקביל ולהשיג מטרות שתיקבענה מראש, כדי שחגי תשרי הבאים לא ייראו כמו השנה.

קושי בגיוס התרומות השנה

כמו כן, הסביר ניסים ציוני שהשנה נתקל הארגון בקשיים בגיוס תרומות המזון לקראת ראש השנה, משום שהחג חל בתחילת ספטמבר, ולקראת גיוס התרומות, רבים שהו בחופשות ובארגונים לקראת פתיחת שנת הלימודים. גם המצב הביטחוני המתוח הקשה על הגיוס.

ציוני הסב את תשומת הלב לנתון משמעותי – העלייה במספרם של הפונים היא עלייה של כ-25 אחוזים. השנה מדובר בחלוקת מזון בארגון פתחון לב בהיקף גדול מאוד – כ-6,000 סלי מזון בשווי של כ-300 ש"ח כל אחד. בכתבה צוין כי ניסים ציוני מבין שעל ארגון פתחון לב לפעול על מנת לעצור את המצב הנוכחי. ציוני טען שיש צורך במועצה שמטרתה מיגור העוני, וזו תפעל תחת משרד רה"מ, במסגרת החוק. כמו כן, הוא טען שיש צורך שהמועצה תצטרך לתת דו"ח על ההישגים ועל הפעילות שלה, ורק כך יוכל הדבר לפעול.

צפו בסרטון של ארגון פתחון לב בהנהלת ניסים ציוני:

ניסים ציוני הוא מנכ"ל ארגון פתחון לב ומייסדו. במסגרת פעילותו, מבצע ציוני מאמצים להנעת הממסד לטובת תכנית לאומית רב שנתית שמטרתה מיגור העוני בישראל.

 
פורסם בקטגוריה מהתקשורת, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *