מתוך ynet: תורים ארוכים במרכזי חלוקת המזון

ב-ynet פורסמה כתבה ובה דווח על מאות האנשים שהגיעו למרכז הסיוע של פתחון לב בראשל"צ לקראת ראש השנה. בכתבה רואיינו מתנדבים בארגון, אנשים שהגיעו לקבל סלי מזון לחג ואחראים על נושאי רווחה ברשויות המקומיות.

הובא על ידי ניסים ציוני

אחת הנשים שהגיעה למרכז הסיוע לקבל סל מזון, טענה כי בעלה עובד, ולמרות זאת משפחתה זקוקה לסיוע לפני החג. המצב הבעייתי גרם לה להתגבר על המבוכה ולהגיע למרכז הסיוע של פתחון לב בניהולו של ניסים ציוני.

torimמחלקות רווחה שונות ועובדים סוציאליים ברחבי המדינה, הסבירו כי השנה צמח עומס האנשים שפונים אליהם בבקשה לסיוע. באופן טבעי, גם כמות האנשים שהופנו לארגוני הסיוע השונים על ידם צמחה. יושבת-ראש ארגון העובדים הסוציאליים טענה בכתבה כי הפתרונות המוצעים לנזקקים אינם מספיקים.

בכתבה נטען עוד כי על פי דו"ח של המוסד לביטוח לאומי, עקב הצעדים האחרונים של משרד האוצר (קיצוץ נרחב בקצבאות ילדים והעלאות מיסים), צפויים להיכנס למעגל העוני עוד כ-90 אלף איש. הפונים לארגוני הסיוע טוענים כי הם מתקשים להסתדר עם נטל ההוצאות, והמצב הורע עוד יותר לאור הגזירות האחרונות.

אחת המצוטטות בכתבה, האחראית על ילדים בסיכון בעיריית דימונה, הסבירה כי בוגרים וגם ילדים נמצאים בחוסר ביטחון תזונתי – הם לא אוכלים מזון ראוי ומזין, משום שהעלות שלו גבוהה ביותר עבור הוריהם. מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בבני ברק, ציינה שמדובר בהזנחה מצד המדינה כלפי הנזקקים, והשנה ישנה תחושה של חוסר אונים מול הכמות הגדולה של הפניות לסיוע.

במסגרת פעילותו של ניסים ציוני, מנכ"ל פתחון לב, מבוצעים ניסיונות להנעת הממסד לתכנית לאומית רב שנתית, במטרה למגר את העוני במדינת ישראל.

 
פורסם בקטגוריה מהתקשורת, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *