עין-יה טמיר, מתנדבת בפתחון לב: "יש סיפוק אדיר מהעשייה"

יש אנשים שההתנדבות עבורם היא דרך חיים. עין-יה טמיר, בת 68 מראשון לציון, גמלאית וסופרת, מתנדבת בארגון פתחון לב שנוסד על ידי ניסים ציוני כבר ארבע שנים. מלבד ההתנדבות בפתחון לב, מתנדבת טמיר במקומות נוספים, כמו ספריית גן לוינסקי, שבה היא ומתנדבים אחרים מנסים להעסיק את ילדי הפליטים הנמצאים במקום.

מאת צוות פתחון לב, בניהולו של ניסים ציוני

עין-יה טמיר. "פתחון לב זו משפחה"

עין-יה טמיר. "פתחון לב זו משפחה" –  ניסים ציוני

על הקשר עם פתחון לב, מספרת עין-יה: "הבת שלי הייתה רכזת מתנדבים במתנ"ס רמת אליהו בעיר. היא הגיעה עם כמה מתנדבים הביתה, וקישרה אותי לכמה מקומות כשהתעניינתי היכן להתנדב. כך הכרתי את פתחון לב, ובמשך כארבע שנים אני מתנדבת שם".

כשנשאלה עין-יה מה גורם לה להגיע ולהתנדב בארגון, היא הסבירה: "יש סיפוק אדיר מהעשייה. כשרואים את המצוקה עין בעין, זה גורם לרצות לעזור, והמצוקה של אנשים היא קשה מאוד. גם אנחנו עברנו זמנים קשים. בזמנו לא היה הביטוח הלאומי, ולצערי גם במשפחתי חווינו עוני לא קל".

"אני בדרך כלל נמצאת בקבלת הקהל במשרדי הארגון וגם מתנדבת בביגודית. אני מתחברת מאוד לעבודות האלה ונהנית מאוד מההתנדבות", מתארת עין-יה. "בנוסף, אני מוצאת במקום אנשים נפלאים – וביניהם הצוות והמתנדבים האחרים. זו משפחה חמה, עד כדי כך שאם אני לא מגיעה, אני מקבלת טלפון דואג ושואלים אותי אם הכל בסדר. כשיש ימי הולדת, יש חגיגה גדולה. היחסים טובים מאוד עם כולם".

ניסים ציוני: "מגיעים אלינו אנשים מכל הסוגים"

אחד הסיפורים שטמיר זוכרת היה באחד מימיו החמים של הקיץ: "הגיעה אלינו אישה נוטפת מים בגלל מזג האוויר. לא יכולנו לקבל אותה באותו הרגע, וביקשנו ממנה להשאיר את מספר הטלפון שלה כדי שנחזור אליה בהמשך. היא החלה לבכות והסבירה שלא אכפת לה להיות רעבה, אבל בבית מחכה לה תינוק רעב שלא מפסיק לבכות. הלב נקרע, וכמובן שעזרנו לה באותו הרגע. אז גם הבנו שהיא הלכה מרחק של שש תחנות אוטובוס ברגל, כדי לחסוך את כרטיס הנסיעה. לפתחון לב מגיעים אנשים מכל הסוגים. זכור לי מקרה בולט של זוג הורים, מהנדס ומורה שפוטרו מעבודתם".

"תמיד חשוב להיות קשובים לבני אדם ולדעת מי האנשים שמולנו", מסכמת עין-יה. "אני קוראת לעוד הרבה אחרים להגיע להתנדב. אין דבר קל יותר מאשר לתת, וזה הבונוס הכי גדול בחיים".

ארגון פתחון לב נוסד ב-1998 ע"י ניסים ציוני. כיום מחלק הארגון כ-4,000 סלי מזון לנזקקים מדי חודש. כמו כן, ניסים ציוני נפגש עם שרים, חברי כנסת ומנהיגי מפלגות במטרה להניע את הממסד לטובת תכנית רחבה למיגור העוני בישראל.

 
פורסם בקטגוריה סיפורי מתנדבים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *