פתחון לב יסייע לכ-10,000 משפחות בראש השנה

כמדי ראש השנה ופסח, גם בראש השנה הקרוב יחלק ארגון פתחון לב אלפי סלי מזון למשפחות נזקקות, כדי שהן יוכלו לשבת לשולחן החג וליהנות ממנו כמו כולם.

נכתב על ידי ניסים ציוני, מייסד ומנכ"ל פתחון לב

לצערנו, הסיוע שאנו מעניקים לאלפי המשפחות השנה, לא מסייע לכל הנזקקים במדינת ישראל. המגמה הלא מעודדת היא דווקא הרחבה במספר המשפחות הנזקקות מדי שנה. על רקע המספרים הבעייתיים, ממשיך הארגון במשימתו ועושה לילות כימים כדי לסייע למשפחות.

ניסים ציוני - חלוקת מזון במרכזי הסיוע

ניסים ציוני – חלוקת מזון במרכזי הסיוע

ארגון פתחון לב החל בעבודה אינטנסיבית לקראת חלוקת המזון לראש השנה, למעלה מחודשיים לפני החג. במהלך התקופה הזו גויסו תרומות ומוצרי מזון, נאספו מתנדבים שיעבדו במרכזי הסיוע בארגון ובחלוקה ואף מתנדבים שישמחו את המשפחות בשני ימי החלוקה. למעשה, בראש השנה הקרוב נסייע לכ-10,000 משפחות נזקקות. לקראת החג נערכים שני ימי חלוקה – ביום חמישי, 29 באוגוסט וביום שלישי, 3 בספטמבר.

מתנדבים רבים התגייסו לסייע

את הפעילות לקראת ראש השנה מלווים מתנדבים רבים, שבלעדיהם לא היינו מצליחים להוציא את פעילויות הסיוע לדרך. מרגש מאוד לדעת כי אלפי מתנדבים מגיעים ומעוניינים לעזור לאחרים. רכזות המתנדבים בכל מרכז סיוע של פתחון לב אמורות לגייס מתנדבים לקראת הפעילות, אבל לשמחתנו אנו נתקלים באלפי אנשים שפונים אלינו מיוזמתם ומבקשים לסייע.

במהלך ההכנות לחג בארגון פתחון לב, התבשרנו על קיצוץ בקצבאות הילדים. אולי לחלקנו לא מדובר בקיצוץ משמעותי, אבל עבור המשפחות הנזקקות, ובמיוחד המשפחות מרובות הילדים, מדובר בקיצוץ גדול. המשמעות של הצעד הזה הוא הרחבת מעגל הילדים העניים במדינה. יש להניח שאת התוצאות האלה אנחנו נראה באופן בולט יותר כבר לקראת פסח ולקראת ראש השנה הבא. די חבל שהרצון של אותם מתנדבים שמעוניינים לסייע, הפוך מהרצון ומהמדיניות של הממשלה, שמעורבותה הולכת ופוחתת.

ניסים ציוני ייסד את פתחון לב ומשמש מנכ"ל הארגון. במסגרת תפקידו, מבצע ציוני מאמצים להניע את הממסד להכין תכנית לאומית ורב שנתית למיגור העוני במדינת ישראל.

 
פורסם בקטגוריה היערכות לחגים, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *