ערב יום השואה 2014: כ-50,000 ניצולי שואה בחרפת רעב

מצבם של ניצולי השואה ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2014, נמצא במצב מביש ומחפיר. על פי דו"ח שפרסמה הקרן לרווחת נפגעי השואה, אחד מתוך 4 ניצולי שואה חי בעוני ומרביתם נאלצים לעשות את הבחירה בין אוכל לתרופות. 

מאת: ניסים ציוני – צוות האתר

פתחון לב חלוקת סלי מזון

פתחון לב – נזקקים בתור לקבלת מזון

את ארגון פתחון לב, בראשותו של ניסים ציוני, הנותנים הללו לא מפתיעים, אך צורמים בכל פעם מחדש ומידי יום, כאשר פוקדים את מרכזי הסיוע של הארגון ניצולי שואה הזקוקים לעזרה. בדומה לדו"ח העוני שמתפרסם ערב חג הפסח, גם בערב יום השואה מוצפת התקשורת בנתונים מזעזעים על מצבם של ניצולי השואה, אך כמו שארגון פתחון לב לא שוכח את העניים במשך השנה, כך זוכר ומסייע לניצולי השואה מידי שבוע ולאורך השנה כולה.

נתוני הדו"ח – רבע מהניצולים מתחת לקו העוני

הדו"ח שהתפרסם לפני כשבוע, חושף כי רבע מניצולי השואה שחיים בארץ נמצאים מתחת לקו העוני. עובדה זו הופכת לקשה עוד יותר כאשר מבינים שכ-36% מהם חיים בגפם וכ-5% מהם עריריים. הניצולים מביעים חוסר שביעות רצון מטיפול הממשלה בהם, טוענים שלא חל שיפור אלא הרעה וחוששים לגבי עתידם. כמו כן, למרות שקיימת תכנית ממשלתית חדשה, שאמורה לסייע לניצולי השואה, ע"י מענקים ולא החזרים כספיים, עשרות אלפים מהם לא יכללו ברשימת הזכאים.

לא רק ביום הזיכרון – פתחון לב זוכרים את ניצולי השואה

 

פתחון לב - חלוקת סלי מזון

פתחון לב – חלוקת סלי מזון

ארגון פתחון לב מסייע לניצולים בהענקת סלי מזון, ביגוד והנעלה, תנורי חימום ושמיכות בחורף, שיקלו עליהם בשנותיהם האחרונות. כמו כן, שותף הארגון לפרויקט סיוע לניצולי השואה בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים הארצית. במסגרת הפרויקט, סטודנטים מתנדבים מובילים לבתי ניצולי השואה חבילות של מזון, ביגוד ועוד, שמספק ארגון פתחון לב, מה שמקל במעט את חייהם.

מארגון פתחון לב מוסרים: "הגיע הזמן שהממשלה תיקח אחריות ותחליט כיצד לסייע לניצולי השואה שבינתיים נעלמים מהעולם ומקבלים קצבה מביכה של 1,000 ש"ח בחודש. אך עד אז, לקראת יום השואה, ולאורך השנה כולה, נוודא שבישראל לא ניתן להם, שוב, להיות רעבים!".

ארגון פתחון לב מזמין את הציבור הרחב לסייע לניצולי השואה והמעוניינים להתנדב מוזמנים לפנות למייל: mitnadev@plev.org.il.

 
פורסם בקטגוריה ניצולי שואה, פעילות הארגון, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *